Petice

Petice za odškodnění od Německa podle zák. č. 85/1990 Sb.: Škodu si nechte, Čechy odškodněte. Výzva vládě České republiky.

Německo dluží desítkám tisíc českých rodin víc než sedmdesát let miliardy korun a české, slovenské i československé vlády tento dluh ignorují. Vyzýváme proto Českou republiku, aby hájila zájmy svých občanů a dluhy z roku 1945 pro ně vymohla nebo je sama zaplatila.

Jak k dluhu došlo? Tím, že Německo zahájilo a prohrálo válku a muselo začít platit válečné škody. Díky postupimské dohodě vítězných Spojenců mohly signatářské státy k náhradě škody použít nejen majetek zabavený německému státu, ale také zabavované majetky vlastních občanů, v Československu vymezené konfiskačními dekrety, které státy včetně Československa prodávaly a zkonfiskovaní se tím stali věřiteli Německa.

Jako když v hospodě zaplatíte za kamaráda bez peněz a ten namísto hostinskému dluží Vám. Kamarádem bez peněz bylo po prohrané válce v létě 1945 Německo, jen s tím rozdílem, že zkonfiskovaných se nikdo neptal, jestli chtějí za Německo platit.

Německo v průběhu uplynulých dekád zaplatilo devíti desetinám věřitelů. Bohužel jen svým občanům - i těm bývalým československým - a občanům Rakouska. Dnešní občané Česka a Slovenska čekají marně a nastupující generace na německý dluh možná dokonce zapomínají.

Podpisy petice eletronicky na Petice24.com.

Petici včetně petičních archů lze stáhnout zde.